43 vecí

“Nikdy nie sme príliš starý na nový cieľ a nový sen.“
 C.S. Lewis
 
Poznáte stránku 43things? Je o cieľoch, aké si ľudia celosvetovo dávajú. Je to miesto, kde môžete zverejniť svoje ciele, pridať sa k skupine ľudí s podobnými predsavzatiami, vzájomne sa podporovať a povzbudzovať. Nie som tam osobne zapojená, pretože už používam inú podobnú mobilnú aplikáciu Lift – spomínala som ju tu.

43things je super v tom, že sa tu dá prečítať si ciele a príbehy iných ľudí, dozvedieť sa, ako dokázali svoj cieľ splniť, vzájomne sa podporovať a poradiť si.

Čo ma však zaujalo najviac boli tam uverejnené zoznamy najpopulárnejšie cieľov, aké si ľudia celosvetovo dávajú. Nájdete tam napríklad top ciele za dnešný deň,  najpopulárnejšie ciele celkovo, predsavzatia, ktoré sa najviac darí splniť, atď.

Viete čo chce svet najviac? Tu je zoznam:

 1. Schudnúť
 2. Napísať knihu
 3. Neodkladať plány
 4. Zaľúbiť sa
 5. Byť šťastný
 6. Tetovanie
 7. „Road trip“ s neznámym cieľom
 8. Svatba
 9. Cestovať po svete
 10. Piť viac vody
 11. Vidieť polárnu žiaru
 12. Naučiť sa španielsky
 13. Šetriť peniaze
 14. Viac fotiť
 15. Bozk v daždi
 16. Kúpiť dom
 17. Naučiť sa hrať na gitare
 18. Nájsť si viac priateľov
 19. Bežať maratón
 20. Nájsť si prácu

Niektoré veci ma celkom prekvapujú, že sú tak vysoko v rebríčku cieľov. Predpokladám, že tento web používa najmä anglicky hovoriaci svet – myslím, že hlavne USA. Tieto plány a ciele vykresľujú teda predovšetkým americkú mentalitu v určitom vekovom rozpätí.  Bolo by zaujímavé vedieť, ako by podobný top rebríček cieľov vyzeral u nás.

Z vyššie uvedeného zoznamu sa ja osobne sa prikláňam k týmto cieľom: schudnúť, neodkladať plány, byť šťastná, piť viac vody, viac fotiť…  Ešte mám aj iné vyššie priority týkajúce sa rodiny, zdravia (i duševného) a môjho tvorenia (práce), ale tie už nie sú v tomto top 20 zozname. A iné ciele, ktoré tam sú ma zase až tak neoslovujú.

Vedeli by ste sa s týmto rebríčkom cieľov (čiastočne) stotožniť? Ak chcete pridať svoj názor, stačí kliknúť tam dolu po článkom, ako je „leave a reply“.  :)

Krásny deň prajem.

————————————————————————————–

Chcete sledovať tento blog? Pridajte sa tu:

 
 

 

Social tagging: > >

Pridajte komentár

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: