Brownies – najlepší recept bez pečenia

 

Chcete si zdravo zamaškrtiť? Mám tu jeden receptík na brownies, veľmi jednoduchý na prípravu a veľmi chutný.

Ja si tieto brownies robievam na „surovo“, to znamená, že všetky suroviny používam v RAW kvalite. RAW= tepelne neupravené:  oriešky a kakao nepražené, ovocie šetrne sušené. Takúto kvalitu môžete kúpiť v obchodoch so zdravou výživou. Živú, tepelne neupravené suroviny nájdete napríklad pod značkou www.LifeFood.cz alebo www.happylife.eu. Prečo teplene neupravené? Pretože je to živá potrava, tak ako nám ju príroda ponúka. Zachováva si všetky svoje výživné a liečivé kvality. Všetky prítomné enzýmy a vitamíny občerstvia naše telo.  Takýto zákusok nie je škodlivý, ale naopak, je to liek. 

Pecept na brownies bez pečenia - surová strava

 

1 šálka vlašských alebo orechov (ešte lepšie pekanových orechov)

1 šálka ďatlí (alebo iné sušené ovocie)

5 polievkových lyžíc kakaa

2 polievkové lyžice medu

štipka soli

V mixéri s nástavcom na sekanie rozsekáme orechy. Pridáme ďatle, tiež rozsekáme. Nakoniec pridáme ostatné suroviny a ešte trochu v mixéri premiešame.

Hmotu vyklopíme na papier na pečenie položený na podložku / tanier a utlačíme. Prikryjeme papierom a necháme spojiť v chladničke asi 2 hodiny. Potom už len nakrájame a servírujeme.

Z tejto čokoládovej hmoty by sa výborne robili aj malé guľôčky – pralinky.

Social tagging: > >

2 Responses to Brownies – najlepší recept bez pečenia

 1. Tunde píše:

  Dobrý deň,

  Všimli sme si, že máte veľa chutných receptov na Vášom blogu a chceli by sme Vám predstaviť našu novú webovú stránku http://www.hladatrecepty.sk/ kde si naši užívatelia môžu vyberať z vyše 85 000 pozbieraných receptov. Na stránke sme vytvorili tiež rebríček Top blogov, kde nájdete všetky pridané blogy a môžete pridať aj ten Váš. My skopírujeme všetky recepty a používatelia ich potom môžu nájsť pomocou nášho vyhľadávača. Ak však kliknú na recept, tak ich presmeruje na Vašu stránku a tým pádom stúpne automaticky návštevnosť Vášej stránky. Nemusíte sa obávať, všetko Vám ponúkame úplne zadarmo.
  Hladatrecepty.sk má svoje sesterské webové stránky na celom svete. Budeme veľmi radi keď sa stanete súčasťou tejto veľkej rodiny.

  V prípade že máte nejaké otázky obráťte sa na nás.

  S pozdravom,
  info@hladatrecepty.sk

Pridajte komentár

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: