Som vitarián?

Pred asi dvomi mesiacmi som sa dala na veľmi zaujímavé dobrodružstvo: začala som sa stravovať len živou stravou. To znamená, že jem len rastlinky – neupravené teplom. :)

Začalo to veľmi neplánovane, spontánne ako väčšina vecí v mojom živote.  Jednoducho som sa rozhodla. Bez predchádzajúceho študovania a váhania som s tým proste začala.

K zmene ma motivovali dva filmy, ktoré som pozerala počas výroby mojich šperkov. Ani jeden síce nie je priamo o živej strave, ale sú veľmi presvedčivé a pre mňa boli spúšťačom zmeny.  Film Hungry for Change bol dostupný pár týždňov zdarma na oficiálnej stránke tvorcov.  Teraz sa dá zakúpiť, možno aj nájsť niekde zdarma na nete.

Druhý zaujímavý dokument je Gerson Miracle + ďalšie videá o liečbe rakoviny Gersonovou terapiou a prednášky 91 ročnej pani Charlotte Gerson, ktoré sa dajú nájsť na You Tube.

Odporúčam!

Tanier "bio"

photo: jalb

Zaujímavé je, že pri prechode na vitariánsku stravu som nemala takmer žiadne túžby vrátiť sa k varenému jedlu. Viem, že s tým ľudia mávajú problémy. Ja som len bývala zo začiatku dosť hladná, hlavne v noci. Dokonca som sa na hlad budila. Vtedy som zjedla nejaké ovocie. Toto hladné obdobie však trvalo len týždeň či dva.

Po dvoch mesiacoch môžem povedať, že sa cítim výborne. Duševne i telesne. Som nabitá energiou, radujem sa zo života, schudla som.  Jedlo je mojim priateľom, teším sa naň a to bez výčitiek svedomia.

Neviem, ako dlho sa budem takto stravovať. Neplánujem to. Moje pocity z tohto vitariánskeho dobrodružstva sú zatiaľ úžasné. Uvidím časom, kam sa uberie moje ďalšie smerovanie.

Social tagging: > >

Trackbacks/Pingbacks

  1. Pupa Art » Ako na to: zelené smoothies

Pridajte komentár

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: